Upisi u srednju školu 2019.

Zlouporaba droga - brošura za roditelje

Priloženi dokumenti:
Brosura za roditelje.pdf

Dabar je u našoj školi

Edukativno-preventivne akcije HŽ-a

« Lipanj 2019 »

Večer matematike 2018
Autor: Daliborka Todorović, 7. 12. 2018.

U četvrtak, 6. prosinca 2018. u našoj je školi po treći put održana “Večer matematike” s do sad najvećim brojem sudionika.  Projekt je to kojeg organizira Hrvatsko matematičko društvo uz potporu MZO-a i IRIM-a, a predstavlja skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici.

Na radionicama koje su organizirane povodom Večeri aktivno je  sudjelovao 121 učenik od prvog do osmog razreda matične i područnih škola  te  57 njihovih roditelja, baka, djedova.

Svi zajedno razvijali su nove vještine igrajući zanimljive matematičke igre kao što su: Domino, Zemlju bombona, Brojanje od zadanog broja, Mlin, Veći pobjeđuje, Utrka, Prekriži sve, Tko će više, Tornjevi zbrojeva, Ostatak od 100, Kuglanje, Zbrajanje do 20, Koliko je sati, Micro:bit i matematika, Tko će prvi do 99, Par nepar, Mjesne vrijednosti, Do cilja, Udvostruči,  Tangram, Do blaga, Najveći zbroj, Peteroznamenkasti broj, Eiffelov toranj, Tko zna više, Prvi do 100, Desetka, Staza Djeda Mraza, Geometrijske vratolomije, Koordinatna slika, Crni Jack, Matematički pictionary, Matematički alias.

Za uspješnu provedbu Večeri u našoj školi zaslužne su učiteljice razredne nastave Gordana Dodlek, Tatjana Vukić, Marijana Pohl, Maja Lončarić, Marijana Bezić, Nives Džajkić, Dilajla Pavletić,  Sanja Sladić, Silvija Hviždalek i Ankica Gržac te učiteljice Matematike Ivana Sokolić Uršić, Daliborka Todorović i Ana Rukavina.

Ovim igrama i računima približili smo matematiku na jednostavniji i ljepši način. Lijepo je bilo vidjeti zadovoljna lica naših učenika koji su uživali u rješavanju matematičkih zadataka kroz igru te se nadamo istom odazivu i slijedeće godine.

Tekst napisala: Daliborka Todorović, prof.