Odsjek za promicanje i zaštitu mentalnog zdravlja, NZJZPGŽ - preporuke za rad s djecom

Dolje navedi materijali uglavnom su namijenjeni roditeljima mlađe djece (tj. odraslima koji brinu/rade s djecom). Također tu su i dva zgodna materijala za roditelje o tome kako organizirati učenje i nastavu od kuće te o ponašanjima adolescenata u uvjetima izolacije i socijalne distance.

Ima korisnih stvari izravno za stariju djecu (npr. kako prepoznati lažne vijesti, vjžbe mindfulnesa, online igre na temu suočavanja s koronoavirusom i sl..).

Stoga predlažemo da provedete:

·        Jedan online kviz na temu epidemije koronavirusa (LINK) za niže i više razrede

·        Jednu online igru na temu korona virusa (LINK)  za niže i više razrede

·        Dvije online memory igre koje smo sastavili na temu suočavanja (LINK) i anksioznosti (LINK) za niže i više razrede

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 2. 4. 2020.

MZO preporuke

Katalog knjižnice