Dječji tjedan 2020

Dječji tjedan je tradicionalna manifestacija posvećena djeci koja se pod motom “Ljubav djeci prije svega” održava u prvom tjednu mjeseca listopada (od 5. oo 11. listopada).

I ove su godine učenici i učitelji naše škole obilježili Dječji tjedan raznim aktivnostima.

Što su sve radili učenici mlađih razreda dostupno je na poveznici: https://read.bookcreator.com/S8fJmhvNWYhj0hl51ptvyIsQEH12/cUvXZAN4SgqKK0s1cP-Gug

Dječji tjedan u Nazoru

Učenici starijih razreda su sa svojim razrednicima raspravljali o pravima i obavezama djece, igrali  Unicefovu igru „Čovječe, ispravi se“, izrađivali  plakate, pisali svoje želje odraslima, gledali prigodne filmove Međunarodnog festivala dječjeg filma – KIKI.

Učenici petih razreda su povodom Dana učitelja crtali svoje omiljene učitelje,  a ujedno i promovirali dječje  pravo na kvalitetno obrazovanje.

Kroz sve te aktivnosti učenici su na zanimljiv  način saznali više o važnosti dječjih prava i negativnom utjecaju njihovih povreda, Konvenciji o pravima djeteta, osnovnim obvezama svakog djeteta i skrbnika, te se dobro zabavili.

objavio: Daliborka Todorović   datum: 12. 10. 2020.

MZO preporuke

Katalog knjižnice