Obilježavanje Dana kruha u PŠ Jadranovo

Učenici 3. razreda PŠ Jadranovo cijeli su tjedan brižno donosili  trajne prehrambene namirnice za potrebite.  Raspravljali smo o tome zašto je kruh glavna hrana te objasnili poslovicu koja glasi: "Gdje ima kruha nema gladi".

Prisjetili smo se procesa nastajana kruha pod nazivom "Od zrna do kruha" te pogledali kraći prigodni videozapis. Također su učenici pogledali videozapis koji prikazuje stari drveni mlin na Rječini u Martinovom Selu.

Nakon razgovora i demonstracija krenuli smo na praktični dio kako bi se i sami okušali u pekarskim vještinama. Tako sam ja uz pomoć učenika zamijesila krušno  tijesto koje je njima služilo za oblikovanje raznih krušnih proizvoda.

Učenici 2. razreda, osim što su sudjelovali u humanitarnoj akciji skupljanja prehrambenih proizvoda za Socijalnu samoposlugu "Kruh sv.Elizabete" u Rijeci, sudjelovali su i u izradi projekta "Od zrna do kruha".

objavio: Daliborka Todorović   datum: 22. 10. 2020.

MZO preporuke

Katalog knjižnice