Učenici 4. a obilježili su Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje - 18. studenoga

Vukovar je proglašen mjestom posebnog domovinskog pijeteta jer ima posebno važnu ulogu u hrvatskoj povijesti.

Ovih dana i mi smo odali  poštovanje prema svim poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima i civilima  i svima koji su dali svoj doprinos za uspostavu i očuvanje Republike Hrvatske kao samostalne, nezavisne, suverene i demokratske države.

Pogledali smo desetominutnu priču o Vukovaru koju je pripremio dr. sc. Anto Nazor, ravnatelj Hrvatskog memorijalno -dokumentacijskog centra Domovinskog rata, pročitali Priču o gradu  Siniše Glavaševića  i izradili vučedolsku golubicu – posudu u obliku ptice s nalazišta u Vučedolu koja je postala simbol Vukovara i mira.

Tekst napisala: Gordana Dodlek, učiteljica RN

objavio: Daliborka Todorović   datum: 17. 11. 2020.

MZO preporuke

Katalog knjižnice