Preuređena učionica informatike

Učionica broj 28, koja se koristi kao kabinet Informatike, ovog je ljeta dobila potpuno novi izgled!

Na inicijativu učitelja Informatike naše škole Daliborke Todorović, Lea Gašparovića i Sonje Krišković, a uz potporu ravnateljice, krajem prošle školske godine odlučeno je da se tada dotrajala učionica potpuno preuredi kako bi učenici s početkom nove nastavne godine mogli polaziti nastavu Informatike u novoj i modernoj učionici prilagođenoj suvremenim zahtjevima informacijsko-komunikacijske tehnologije.

Naime, kabinet Informatike prethodno je imao 18 računala i "U" raspored sjedenja s radnim jedinicama okrenutim prema zidu, što je nekim učenicima otežavalo praćenje nastave na ploči i projektoru. Također, namještaj i parketi bili su dotrajali i zahtijevali su obnovu. Sve to potaknulo je učitelje Informatike da dogovore s ravnateljicom obnovu učionice.

Vrlo brzo naišli smo na odobravanje naše ideje od strane ravnateljice te smo krenuli u obnovu koja se odvijala tijekom ljetnih praznika.

Prvi su na redu bili građevinski radovi, bojenje zidova i lakiranje parketa. Nakon što su zasjali obnovljeni zidovi i podovi, na red su stigli novi stolci i stolovi. Kada je namještaj bio na mjestu, ugrađene su nove strujne i mrežne instalacije te je svaka radna jedinica dobila vlastite utičnice za struju i mrežu. Učitelji Informatike zatim su u funkciju stavili računala, a uz pomoć kućnog majstora Silva montirani su završni detalji poput pluto panoa, bijele ploče i projektorskog platna i zavjesa.

Za potrebe što kvalitetnijeg izvođenja nastave, nabavljen je i novi projektor koji projicira sliku u Full HD rezoluciji prikazujući sve do najsitnijeg detalja. U konačnici, dobivena je moderno uređena učionica površine preko 60 m2 s 23 računala i pratećom opremom prema najvišim pedagoškim standardima.

Svi učenici, od najmlađih u 1. razredu pa sve do onih u 8. razredu, nisu krili oduševljenje novim izgledom učionice, a ravnodušni nisu ostali niti ostali zaposlenici škole. Uz obećanje učenika da će novu učionicu čuvati kako bi ostala ovakva za mnoge buduće generacije naših učenika, s optimizmom smo krenuli u stjecanje novih informatičkih znanja!

Tekst napisao: Leo Gašparović

objavio: Daliborka Todorović   datum: 20. 9. 2021.