Književni susret s Margaretom Peršić
Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 24. 10. 2018.

Ovogodišnji je Mjesec hrvatske knjige svojim dolaskom obogatila Margareta Peršić, svestrana ilustratorica, lutkarica i pripovjedačica bajki. Učenicima nižih razreda predstavila se svojim pripovjedačkim umijećem.

Započela je pripovijedati o jednom kraljevstvu i kraljeviću... i pozornica je začas oživjela. Učenici su se iz uloga promatrača i slušatelja čudesno preobraćali u likove kraljevića, čarobnjaka, konja, princeze... I ne samo učenici. Na pozornici su se okušale i učiteljice.

Svi smo bili uvučeni u čudesnu priču koja se pred nama odvijala. A naša pripovjedačica Margareta napomenula nam je da bajke nisu potrebne samo djeci već i odraslima, kako bi nas mijenjale, kako bi nam pojasnile razliku između dobra i zla, kao bismo svaki put kada ih čitamo ili slušamo postajali malo bolji ljudi, kako bismo znali zauzeti pravu stranu...

Hvala Margareti do nekog idućeg susreta!

Tekst napisala Renata Gržac