Online katalog knjižnice

(U)čitaj Nazora! – kviz u školskoj knjižnici
Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 20. 11. 2018.

Ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige ispratili smo kvizom za učenike trećih razreda. Kviz je održan 14. studenoga 2018. u školskoj knjižnici, a posvećen je književniku po kome je naša škola dobila ime.

Knjiga "Bijeli jelen" Vladimira Nazora obvezna je lektira u trećem razredu. Stoga je cilj kviza bio upoznati učenike s pjesnikovim životom, i to prije svega s njegovim crikveničkim godinama.

Učenici su pogledali kratak film o Vladimiru Nazoru, slušali su ulomke iz njegova romana "Šarko" te pretraživali provjerene mrežne izvore. Pažljivo prateći različite izvore znanja dvije su natjecateljske ekipe pokazale da se kroz igru i suradnju najlakše uči.

A što su sve naučili? To da je Vladimir Nazor deset godina radio kao upravitelj Dječjeg doma u Crikvenici, da je brinuo o napuštenoj djeci kojoj je bio potreban oporavak, da je imao kućnog ljubimca Šarka, da je obnovio zapuštenu zgradu Doma i podigao jedan kat, da su mu u tome pomagali vrsni crikvenički zidari, i još mnogo toga...

Natjecateljske ekipe na kraju kviza postigle su izjednačen rezultat pa je o pobjedniku odlučilo dodatno pitanje. Sreća je ovoga puta bila na strani ekipe "Sunce".

Kviz je pratilo prosudbeno povjerenstvo koje su činile učiteljice Tatjana i Marijana, dok je predsjednica povjerenstva bila pedagoginja Draženka Mažar koja je članovima uspješnije ekipe uručila nagrade – knjige Sanje Pilić.

Hvala svima na sudjelovanju! Čestitke pobjednicima!

Tekst napisala Renata Gržac