Online katalog knjižnice

Dan ružičastih majica
Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 1. 3. 2019.

Prigodnim predavanjem o vršnjačkom nasilju koje je odražala djelatnica PU Crikvenica, u našoj je školi obilježen Dan ružičastih majica. Svake zadnje srijede u mjesecu veljači obilježava se ovaj dan kao sjećanje na tragičan događaj koji se dogodio u jednoj školi u Kanadi. Naime, jedan je dječak u znak podrške svojoj majci koja je bolovala od raka dojke, došao u ružičastoj majici u školu. Skupina  dječaka samo zato što im se boja majice nije svidjela, fizički su ga zlostavljali. Od toga dana u gotovo cijelome svijetu obilježava se sjećanje na ovaj tragičan događaj i ukazuje se na sve oblike nasilja u cilju prevencije.

U našoj školi Dan ružičastih majica obilježava se na satovima razrednika, učenici i djelatnici toga dana dolaze u ružičastim majicama, a za pete razrede djelatnica PU Crikvenica tradicionalno odžava predavanje.