Upisi u srednju školu 2019.

Zlouporaba droga - brošura za roditelje

Priloženi dokumenti:
Brosura za roditelje.pdf

Dabar je u našoj školi

Edukativno-preventivne akcije HŽ-a

« Lipanj 2019 »

Festival matematike u Puli
Autor: Daliborka Todorović, 16. 5. 2019.

U ponedjeljak, 6. svibnja 2019.  u pulskom hotelu Brioni Pula održan je 14. Festival matematike kojeg organizira Matematičko društvo Istra.

Festival matematike je otvoreno ekipno natjecanje iz matematike namijenjeno učenicima od 3. - 8. razreda osnovne škole te srednjoškolskim učenicima svih razreda.

Mladi matematičari timskim rješavanjem zadataka svladavaju moderni oblik rada koji je danas tražen u svim djelatnostima. Tim čine 4 učenika koji u 120 minuta rješavaju 45 zadataka različite zahtjevnosti.

U natjecanju mogu sudjelovati svi učenici zainteresirani za matematiku. Osim škola, na natjecanju sudjeluju i Centri za izvrsnost (centri za rad s darovitom djecom).

Kategorije natjecanja „Ekipa za 5+“ ovisno o dobnoj skupini natjecatelja su sljedeće: PIKO (3. i 4. razred OŠ), MIKRO (5. i 6. razred OŠ), MEGA (7. i 8. razred OŠ) i GIGA (srednja škola).

Na ovogodišnjem natjecanju okupilo se preko 800 natjecatelja iz cijele Hrvatske. Na festivalu su među 202 ekipe sudjelovale i dvije ekipe iz naše škole.

Ekipa u kategoriji MIKRO (5. i 6. r) – Denis Babić (5.b), Paulo Mužević (5.c), Matilda Salma (6.a), Klea Šabanović (6.a) osvojila je 30. mjesto u svojoj kategoriji od ukupno 55 ekipa.

Ekipa u kategoriji MAKRO (7. i 8. r) – Karlo Brkić (7.a), Miro Car (7.b), Lovro Knez (8.a), Lovro Matejčić (8.a) osvojila je 18. mjesto od ukupno 38 ekipa.

Čestitamo učenicima i njihovim mentoricama Ivani S. Uršić, Ani Rukavini i  Daliborki Todorović  na ostvarenom rezultatu!

Festival matematike u Puli
Autor: Daliborka Todorović, 16. 5. 2019.