Upisi u srednju školu 2019.

Zlouporaba droga - brošura za roditelje

Priloženi dokumenti:
Brosura za roditelje.pdf

Dabar je u našoj školi

Edukativno-preventivne akcije HŽ-a

Zakoni i pravilnici

« Prosinac 2019 »

TŽV- završno predstavljanje
Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 31. 5. 2019.

Učenici 5.a, 5.b, 6.a i 6.b razreda u pratnji učiteljica Jasne Mataije i Sandre Trinajstić sudjelovali su na završnom predstavljanju cjelogodišnjeg projekta Trening životnih vještina. Trening životnih vještina je univerzalni preventivni program. Provodi se u školskom okruženju, a namijenjen je ukupnoj populaciji učenika od 3. do 7. razreda. Radi se o programu nove generacije temeljenom na znanosti, čiji je cilj umanjiti rizične te ojačati zaštitne faktore u podlozi niza rizičnih ponašanja i nepovoljnih razvojnih ishoda. Tema ovogodišnjeg okupljanja bio je Svjetski dan nepušenja pod nazivom "Pušenje - krade ti dah". Interaktivnim radom pod vodstvom razrednika ili školskog stručnog suradnika, dodatno educiranih za provedbu, učenici razvijaju niz vještina koje ih čine kompetentnijim i spremnijim za djelotvorno suočavanje sa životnim izazovima (osobne vještine samoregulacije, komunikacijske i socijalne vještine te vještine odupiranja). Grad Rijeka i Primorsko-goranska županija već 14 godina podupiru provedbu ovog programa u osnovnim školama.

Obilježavanje su u sklopu „Svibanjske inventure zdravlja“ organizirali Nastavni zavod za javno zdravstvo PGŽ u suradnji s Gradom Rijekom, projektom „Rijeka – Zdravi grad“.

Grad Rijeka