Online katalog knjižnice

Mjesec hrvatske knjige: Edukativno predavanje "Planinarimo i čuvamo okoliš" putopisca i planinara Mateja Perkova
Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 12. 11. 2019.

U organizaciji Gradske knjižnice Crikvenica našu je školu posjetio mladi putopisac i planinar Matej Perkov. U

čenicima četvrtih razreda održao je edukativno predavanje o važnosti čuvanja prirode – voda, šuma i planina. Na slikovit im je način približio prirodne ljepote koje su nam tako blizu, no često nismo svjesni njihove vrijednosti i važnosti za čovjeka. Svojom neposrednošću i komunikativnošću osvojio je učenike, koji su sa zanimanjem pratili izlaganje, komentirali sjajne fotografije i odgovarali na poticajna pitanja.

Matej Perkov planinarenjem se bavi dugi niz godina, a svoja putovanja prenosi publici putem slikovitih predavanja koja održava po cijeloj Hrvatskoj, te putem članaka koje objavljuje u časopisima i na brojnim web portalima.

Autor je knjiga "Planinarenje je način života" i "Želim dotaknuti nebo". Cilj je njegova rada promicati planinarstvo kao rekreacijsku aktivnost primjerenu svim dobnim uzrastima te promicati Hrvatsku kao turističku destinaciju. Želimo mu još puno uspješnih ekspedicijskih projekata, predavanja, filmova i knjiga.

Tekst napisala Renata Gržac