Večer matematike 2019
Autor: Daliborka Todorović, 11. 12. 2019.

U utorak, 10. prosinca 2019. u našoj je školi po četvrti put održana “Večer matematike”. Projekt je to kojeg organizira Hrvatsko matematičko društvo uz potporu MZO-a i IRIM-a, a predstavlja skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici.

Na radionicama koje su organizirane povodom Večeri aktivno je sudjelovalo 88 učenika od prvog do osmog razreda matične i područnih škola sa 11 učiteljica, a igrama su se pridružili i roditelji, bake, djedovi.

Svi zajedno razvijali su nove vještine igrajući zanimljive matematičke igre kao što su: Domino, Devet, Ukloni sve žetone, Novčići, Veći pobjeđuje, Utrka, Prekriži sve, Neka bude 15, Par nepar, Tangram, Do blaga, Najveći zbroj, Peteroznamenkasti broj, Eiffelov toranj, Tko zna više, Prvi do 100, Desetka, Staza Djeda Mraza, Do you speak Math?, Geometrijske vratolomije, Bingo, Šašavi razlomci,  Matematički pictionary, Matematički alias.

Za uspješnu provedbu Večeri u školi zaslužne su učiteljice razredne nastave Gordana Dodlek, Tatjana Vukić, Marijana Pohl, Marijana Bezić, Nives Džajkić, Sanja Sladić, Silvija Hviždalek i Ankica Gržac te učiteljice Matematike Daliborka Todorović, Anamaria Čehić Gluhač i Ana Rukavina.

Ovim igrama i računima učenicima se približila matematika na jednostavniji i ljepši način. Lijepo je bilo vidjeti zadovoljna lica učenika koji su uživali u rješavanju matematičkih zadataka kroz igru.

Tekst napisala: Daliborka Todorović, prof.