Online katalog knjižnice

ČAKAVSKO MAŠKARANO ZAPOLNE
Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 21. 2. 2020.

19. veljače 2020. održano je osmo po redu Čakavsko maškarano zapolne koje organizira Katedra čakavskog sabora Kotor. Uveličali su je i učenici naše škole.

Pred punom aulom OŠ Z. Cara, maškarani i veseli, na čakavskom su recitirali i glumili učenici starijih razreda pod mentorstvom nastavnice Edite Starčević. Mlađe razrede su predstavili učenici područnih škola Dramlja i Jadranova pod mentorstvom učiteljica Marijane Bezić i Ankice Gržac. Posebno je primjećen nastup PŠ Dramalj.

A kako u maškarama to obično biva sve je budnim okom nadgleda maškarana svita. Ove godine su to bili prvašići naše škole pod vodstvom male kraljice Reina M.

Program je bio bogat i razigran. Na kraju je čitana šentenca i presudilo se mesopustu Lumenu.

Tekst napisala Maja Lončarić