Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 3. 3. 2020.

Ove godine prvi puta u našoj školi provodi se Erasmus + projekt u sklopu kojega su naši učenici Nikol Antak, Tin Božić, Bože Galić, Mia Juretić, Leo Manestar, Tara Radanović te Lukan Rak sudjelovali u mobilnosti u poljskom gradu Trzebinia.

U pratnji su bile učiteljice Martina Rubčić i Jasna Mataija, koordinatorica Erasmus + projekta pod nazivom „Sharing the nature and culture heritage“.  Učenici i nastavnici naše škole pobliže su se upoznali s poljskim obrazovnim sustavom, te prirodnim i kulturnom ljepotama Trzebinie i okolice. U sklopu mobilnosti posjetili su prekrasan Krakow i rudnik soli Wieliczka. Dva dana proveli su u Tatrama, gdje su doživjeli pravi zimski ugođaj ali i tople termalne bazene. Sudjelovali su brojnim radionicama, od izrade i ukrašavanja tradicionalnih poljskih kolača, jahanja konja, do sportskih aktivnosti i robotike.

Ponovni susret očekuje se u svibnju kada učenici i učitelji iz Poljske dolaze u našu Crikvenicu.

Veselimo se ponovnom druženju!

Teksta napisala Martina Rubčić