Premijera izložbe „Blago našeg podmorja“

Učenici 4.a razreda naše škole u  centru Crikvenice prisustvovali  su prezentaciji pokretne izložbe „Blago jadranskog podmorja". To je izložba najatraktivnijih ljuštura jadranskih školjaka i puževa, oklopa rakova, skeleta spužava i koralja.

Veliki dio izložaka prikupljen je upravo u crikveničkom akvatoriju, što dokazuje dobru očuvanost staništa školjaka sa više od 40 pronađenih vrsta.

Uz otvorenje atraktivne izložbe koja se nalazi u autobusu, održana je i kratka prezentacija podataka o mjerenju kakvoće zraka na području Crikvenice - tehnološka inovacija pod nazivom „Air Quality Box“. Navedeni podaci od iznimnog su značaja za dalji razvoj zdravstvenog turizma, koji započeo u 19. st. zbog vrlo pogodne i zdrave mediteranske klime i mikroklime, čistog zraka i mora te netaknutih prirodnih ljepota.

Tara i Karlo, 4.a

objavio: Daliborka Todorović   datum: 16. 9. 2020.

MZO preporuke

Katalog knjižnice