UČENICI OŠ V. NAZORA PRISUSTVOVALI MEĐUNARODNOM SIMPOZIJU U OPATIJI

Prije točno 25 godina donesena je Konvencije o pravima djeteta. Stoga su Međunarodni dan prava djeteta, a ujedno i Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama učenici OŠ Vladimira Nazora obilježili aktivnim sudjelovanjem na međunarodnom simpoziju- „Koraci za budućnost bez nasilja - nasilje i mladi“, u organizaciji Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ. Simpozij je održan u Opatiji, u hotelu Adriatic 20. studenog 2014. godine, s izlagačima iz područja zdravstvene i socijalne zaštite, prosvjete, policije, sudstva, medija i dr.

Učenici naše škole doprinijeli su simpoziju svojim kratkim filmskim uratkom na temu „Ne gubi glavu“, kojime su prikazali negativne posljedice lošega suočavanja s ljutnjom, koje često dovode do nasilnog ponašanja. Film su uz tehničku pomoć razrednice Jasne Mataija snimili učenici 5. razreda prilikom obrade teme suočavanja s ljutnjom iz programa Trening životnih vještina. U navedenome programu nizom radionica učenici se bave temama poput prevencije ovisnosti, rješavanja sukoba, suočavanja s negativnim emocijama, uspješnom komunikacijom i sl.

Svi učenici i učenice razreda na neki način bili su uključeni u projekt: kao glumci, statisti, nosači opreme ili „postavljači scenografije“, a snimanje i montažu najvećim dijelom obavila je razrednica. Ovime su djeca na konkretan način izrazila poželjne, a osudila neprimjerene obrasce ponašanja prilikom suočavanja s negativnom emocijom. Nakon premijere na školskoj svečanosti, film je školu predstavljao na prezentaciji učeničkih uradaka Primorsko-goranske županije u riječkom Cinestaru 30.svibnja 2014. Ovim projektom zadovoljstvo su izrazili i učenici i roditelji, a svi zainteresirani mogu ga pogledati na YouTube stranici („Ne gubi glavu“).

Pogledajte foto galeriju!

Pogledajte film!

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 2. 12. 2014.