DAN ŠKOLE

Priredba naših učenika povodom proslave Dana škole bila je u znaku SREĆE. Raspjevano, rasplesano društvo marljivih đaka oduševilo je mnogobrojnu publiku okupljenu u auli škole. Nastupio je Mali pjevački zbor pod vodstvom učiteljice Andree Barac, Vokalna skupina pod vodstvom učitelja Roberta Širola, recitatori pod vodstvom učiteljice Edite Starčević, Mali čakavčići koje je za nastup pripremila učiteljica Marijana Pohl, a zatim i oni najmanji, naši prvašići pod vodstvom učiteljice Maje Lončarić. Recitacijama, pjesmom i plesom predstavili su se i učenici PŠ Dramalj pod vodstvom svojih učiteljica te učiteljice Glazbene kulture Branislavke Blizanac, a zapažen nastup imali su i mališani PŠ Jadranovo pod vodstvom učiteljice Ankice Gržac. Kao i uvijek, tu su bili i naši nadareni glazbeni umjetnici, polaznici Glazbene škole koji su prekrasnim zvucima gitare oduševili svoje vršnjake, ali i goste u našoj školi. Modernim i vrlo kreativnim plesnim nastupom publiku su očekivano oduševile djevojke iz plesne skupine Pappillon pod vodstvom učiteljice Jasne Mataije. Program je vodio simpatičan voditeljski duo, Oriana Šabanović i Leonarda Lovrić. Redateljice priredbe, najzaslužnije da se sve pripremljeno posloži u jednu prekrasnu priču o sreći, zajedništvu, prijateljstvu i toleranciji, bile su naša knjižničarka Renata Gržac i učiteljica Suzana Grbčić. Pjesma Ivice Vanje Rorića Sreća bila je i inspiracija za oslikavanje kulise koja je krasila pozornicu. Autorica tog prekrasnog zdanja jest Leonarda Lovrić, a prenijeti svoj umjetnički rad na veliko platno pomogle su joj prijateljice iz Likovne skupine pod vodstvom učiteljice Suzane Kljuš.

Nakon zabavnog dijela programa uslijedila je svečana sjednica koju je vodila ravnateljica Deana Čandrlić – Zorica. Predstavljeni su mnogobrojni projekti u koje smo uključeni, sva naša sudjelovanja, uspjesi na natjecanjima, posjeti izvan škole, obilježavanje važnih datuma i još mnogo toga. Imali smo se zaista čime pohvaliti jer smo u nastavnoj godini koja se bliži kraju, ostvarili zapažene razultate i u sportu i u znanju iz pojedinih područja. Ravnateljica je uručila priznanja i knjige najuspješnijim učenicima. Istaknuti su najuspješniji mentori te najuspješniji učenici po generacijama. Najuspješnija učenica petih razreda jest Leonarda Lovrić, u šestim razredima to je učenik Karlo Španović, a Martina Bačić proglašena je najuspješnijom učenicom sedmih razreda. Kao i uvijek najsvečaniji trenutak bio je proglašenje učenika generacije. Učenik generacije u ovoj školskoj godini je Antonio Juričić, učenik 8.a razreda. Odličan učenik, uzornog vladanja! Tijekom svih godina obrazovanja u našoj školi postizao je zapažene rezultate, a naročito iz Matematike, Informatike i Hrvatskoga jezika. U ovoj školskog godini osvojio je 1. mjesto u županiji i 6. mjesto u državi  na natjecanju iz Informatike, a prekrasnim literarnim radom sudjelovao je i na županijskoj razini LiDraNo. Samo riječi pohvale krasile su govor Antonijevih razrednica, Ankice Gržac (učiteljice Razredne nastave) te Anamarie Citković Antonijeve sadašnje razrednice. Na vrlo lijep način i Antonio se obratio nazočnima, zahvalio svima onima koji su ga podučavali i poticali sve ove godine, a nije zaboravio niti svoj razred, 8.a. Kako to obično biva, proslava Dana škole jest pravi trenutak da se uruče i jubilarne nagrade zapolenicima škole. Za pet godina rada u školi jubilarnu nagradu primile su Sanja Sladić i Snježana Galić, za deset godina Danijela Gršković Mataija, za petnaest godina Renata Gržac, za 20 godina Gordana Dodlek te Robert Pavlić za 35 godina rada u školi. Istoga dana predstavljen je i novi broj školskoga lista Šarko u kojem su sabrana sva važna događanja tijekom školske godine. Glavna urednica ovogodišnjeg Šarka je učenica sedmog razreda Carla Pšenica.

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 11. 6. 2015.