AKTIVNOSTI U PŠ JADRANOVO TIJEKOM RUJNA I LISTOPADA

Prvašići u PŠ Jadranovo
Nakon dugih i toplih ljetnih praznika u našu školu hrabro je kročilo 13 novih prvašića. Na ulazu ih je dočekala njihova učiteljica Silvija i odvela ih u učionicu gdje su im učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda pripremili priredbu dobrodošlice. Jakovarski prvašići su Darian, Daniel, Roko, Toni,Anamaria, Adrian, Andrija, Anamaria, Dora, Andrea, Lorena, Antonio i Damian. Od ove godine s prvim razredom je i asistentica Andrea koja jednom učeniku pomaže u svakodnevnom učenju i radu. Svi učenici su je jako lijepo prihvatili.
                                                   Dječji tjedan
Povodom Dječjeg tjedna djeca u PŠ Jadranovo napisala su poruke odraslima na šarenim balonima. Balone smo zavezali u dvorištu naše škole. Nadamo se da su odrasli pročitali naše poruke upućene njima.
                                                   Dan kruha
Dan kruha u PŠ Jadranovo obilježili smo priredbom u holu naše škole. Tom prigodom zahvalili smo se na plodovima zemlje i krušnim proizvodima tematskim recitacijama, pjesmama i dječjim radovima koje smo izložili na panou škole. Na kraju smo sa vjeroučiteljicom izmolili molitvu OČE NAŠ, te blagovali ukusne krušne proizvode.
                                                  Dan kravata
Dan kravata smo odradili 16. listopada.Taj dan sve je proteklo u znaku kravate.Naučili smo kako je taj ukrasni predmet dobio ime , tko ga je prvi nosio , kako se i u kojim prigodama nosi .Ponosno smo nosili svoje kravate, a na satu likovnog smo ih oslikavali raznim tehnikama.

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 2. 11. 2015.