Završna svečanost programa "Trening životnih vještina"

U utorak 24. veljače 2016.g. naši šestaši i sedmaši prisustvovali su završnoj svečanosti programa „Trening životnih vještina“, u kojemu su i ove školske godine sudjelovali.

Svakoga proljeća se na Svjetski dan nepušenja školarci Primorsko-goranske županije sa svojim nastavnicima okupljaju kako bi predstavili projekte koje su u sklopu programa provodili.

Ove godine svi učenici su izrađivali plakate te je na riječkome Korzu upriličena izložba, a iz naše škole postavljena su dva plakata kojima se promiču zdrave životne navike, točnije zagovaranje nepušenja.

Dok su plakati postavljani, učenici su se uputili prema Art kinu Croatia, gdje je prikazan zanimljiv i edukativan film „Oddball“, koji im se veoma svidio, a opisuje istinitu priču o posebnim psima koji pomažu u očuvanju ugrožene populacije pingvina.

Nakon projekcije, učenici i mentori vratili su se na završni dio svečanosti na Korzu, gdje su mogli razgledati postavljenu izložbu plakata.

Poseban doživljaj bilo je upoznavanje s gradonačelnikom Rijeke, g. Vojkom Obersnelom, koji je prisustvovao otvaranju izložbe. Naravno, bilo je i prilike za fotografiranje s njim!

Naposljetku, iako su učenici dobili sok i grickalice, vrijeme do dolaska prijevoza za Crikvenicu utrošili su za još koji zalogaj, te u dobrom raspoloženju zaključili ovaj kratak put, na kojemu su još jednom uspješno promovirali našu školu!

Jasna Mataija, nastavnica Engleskog jezika

objavio: Daliborka Todorović   datum: 5. 6. 2016.