Svečano obilježen Dan škole

Učenici i djelatnici OŠ Vladimira Nazora i ove su godine vrlo svečano obilježili rođendan književnika čije ime nosi njihova škola. Ovogodišnja proslava Dana škole bila je i idealna prilika  da se obilježi vrlo značajno priznanje koje je u svibnju uručeno ovoj crikveničkoj ekoškoli.

Naime, OŠ Vladimira Nazora dobitnica je dijamantnog certifikata što je i najveće priznanje koje se dodjeljuje školama u ovom vrijednom projektu. Već četrnaest godina mališani ove osnovne škole provodeći brojne eko projekte pridonose očuvanju prirode te nastoje svojim angažmanom učiniti ljepšim mjesto na kojem živimo.

Fotografije možete pogledati klikom ovdje!

Proslava Dana škole stoga je započela svečanim podizanjem zelene ekozastave u dvorištu škole i to po sedmi put. Zastavu je uz tonove ekohimne i u nazočnosti brojnih uzvanika i u društvu ravnateljice Škole Deane Čandrlić-Zorice, podigla dogradonačelnica Grada Crikvenice Silvia Crnić.

Vrijedni su učenici uz vodstvo redateljica priredbe učiteljice Suzane Grbčić i Edite Starčević pripremili bogat i raznolik program u kojem je bilo mnogo pjesme, plesa i radosti kako i priliči najsvečanijem danu u školskoj godini.

Dodjeljena su brojna priznanja najuspješnijim učenicima i njihovim mentorima. Uspjeha je uistinu bilo i to na natjecanjima u znanju iz gotovo svih područja, ali i onima na sportskim terenima.

Proglašeni su i nauspješniji učenici po generacijama. U petim razredima ovo priznanje dobila je učenica Noa Pahlić, u šestim Judita Srdoč, a za najboljeg učenika sedmih razreda proglašen je Karlo Španović koji je ujedno i učenik s najviše županijskih natjecanja u ovoj školskoj godini.

Najsvečaniji trenutak bio je kao i uvijek proglašenje učenika generacije osmih razreda. Učenicom generacije proglašena je Martina Bačić, učenica 8.c razreda. Martina je svih godina svoga osnovnoškolskog obrazovanja ostvarila odličan uspjeh te je svake godine proglašena najboljom u svojoj generaciji. Uz odličan uspjeh u školi te značajne uspjehe na brojinim natjecanjima u znanju, Martina je i sjajna odbojkašica koja sa svojim klubom osvaja najznačajnije državne turnire. Dogradonačelnica Grada Crikvenice Silvia Crnić Martini je uručila priznanje te srebrnjak , a ovaj su trenutak dirljivim riječima uveličale i Martinina razrednica Jasmina Manestar te učiteljica u mlađim razredima Tatjana Vukić. U svome govoru Martina se zahvalila svima koji su sudjelovali na bilo koji način u njezinu odrastanju i osnovnom školovanju.

Na kraju svečane sjednice dodjeljene su i jubilarne nagrade djelatnicima. Za deset godina rada jubilarnu nagradu dobile su Željka Antonić, Suzana Mandić i Adriana Mihalić Šebelja. Jasna Gašparović, Dejan Dragojević i Rajka Švrljuga dobili su jubilarnu nagradu za petnaest godina, a Nedeljka Jadro i Renata Lazarević  za dvadeset godina rada. Učitelj Jan Dupor u školstvu je proveo trideset i pet godina rada, a učiteljica Nevenka Balić čak četrdeset godina.

Jasmina Manestar, nastavnica Hrvatskog jezika

objavio: Daliborka Todorović   datum: 6. 6. 2016.