I DJEČJA GRADONAČELNICA I PREDSJEDNICA DJEČJEGA GRADSKOGA VIJEĆA SU UČENICE OŠ VLADIMIRA NAZORA

Ponosni smo na veliki uspjeh naših učenica Stelle Jud i Laure Jurković koje su izabrane u dječje vodstvo našega grada. Naime, 15.lipnja 2016.g. konstituirano je Dječje gradsko vijeće Grada Crikvenice. Pozvani su svi mali gradski vijećnici koji su imali zadatak između sebe odabrati one koji će zauzeti čelna mjesta u vođenju grada. Nakon  javnog glasovanja,  mladi vijećnici izabrali su učenicu iz naše škole Stellu Jud za dječju gradonačelnicu te  predsjednicu Dječjeg gradskog vijeća, učenicu ponovno iz naše škole, Lauru  Jurković.

Dječja gradonačelnica i dječja predsjednica Gradskog vijeća predstavljaju Dječje gradsko vijeće i sudjeluju na svim manifestacijama Grada Crikvenice te će uz gradonačelnika Grada Crikvenice Damira Rukavinu i njegove zamjenike obnašati mnogobrojne protokolarne obveze kao njihove ravnopravne kolegice.

Osnivanjem Dječjeg gradskog vijeća osigurava se djeci slobodno izražavanje mišljenja, iznošenje prijedloga i sudjelovanje u procesu donošenja odluka,  a čime se podiže kvaliteta življenja u Gradu.

Sada će se čuti glas djece u donošenju odluka, čut će se njihovi prijedlozi s ciljem poboljšanja kvalitete života  naših mladih sugrađana.

U projekt Dječje gradsko vijeće Grada Crikvenice uključena su djecu uzrasta od deset do petnaest godina, a Vijeće čini ukupno devet vijećnika koje predstavljaju učenici obje crikveničke osnovne  škole i naše glazbene škole.

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 17. 6. 2016.

« Ožujak 2024 »