ŠKOLE ZA AFRIKU

OŠ Vladimira Nazora već petu godinu sudjeluje  u projektu Škole za Afriku. Sva prikupljena sredstva usmjerana su za izgradnju školske infrastrukture i opremanje školskih učionica potrebnim materijalima na području Burkine Faso, jedne od najsiromašnijih zemalja afričkog kontinenta. Ove školske godine provododile su se aktivnosti namijenjene edukaciji i senzibilizaciji učenika za teškoće života i školovanja njihovih vršnjaka u Africi. Uz već uobičajene radionice na  temu kako sve možemo pomagati siromašnoj djeci koja ne mogu ići u školu, a često nemaju ni osnovnih uvjeta za život, prikupljala se i povratna plastična ambalaža i novac  u sklopu razredne štednje.

Pod vodstvom učiteljice likovne kulture Suzane Kljuš   učenici su izrađivali maske.

Po simboličnoj cijeni učenici su otkupili radove te  su sva sredstva uplaćena  djeci Burkine Faso.

Slijedi pismo zahvale koje smo dobili za provedene aktivnosti u sklopu projekta:

Poštovana,

ovim putem želimo Vam uputiti našu iskrenu zahvalu za provedene aktivnosti u sklopu Vaše škole te Vas izvijestiti  da smo zaprimili donaciju Osnovne škole Vladimira Nazora Crikvenica namijenjenu programu “Škole za Afriku”, u koji ste se, zajedno s Vašim učenicima uključili ovako volonterski i s puno srca.

Vaša je škola doista pokazala izniman trud, rad i zalaganje te veliko srce i humanost. Stoga još jednom veliko Vam hvala na tome! Zaslužujete posebnu pohvalu za provedene aktivnosti i svakako trebate biti ponosni na svoj uspjeh!

Vama, Vašim kolegicama i kolegama te svim učenicima želimo puno uspjeha u daljnjem radu te organiziranju ovakvih i sličnih humanitarnih aktivnosti!

Srdačan pozdrav!

Ivana Kralj

Školske kordinatorice: Suzana Kljuš i Draženka Mažar

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 23. 6. 2016.