RAZREDNI PROJEKT 5. C razreda

PRIČA JESENSKOG ŠEŠIRA

I jesen može donijeti puno radosti! Najbolje to znaju učenici 5. c razreda koji su iskoristili bogatstvo plodova i boja te s malo mašte oživjeli stare i zaboravljene šešire. Njihovi su šeširi progovorili, ispričali neobične priče i unijeli radost u učionicu Hrvatskoga jezika.

A sve je počelo još prije mjesec dana!

Na satu Hrvatskoga jezika učenici su interpretirajući pjesmu Dobriše Cesarića „Jesen“ naučili što su to pjesničke slike, pejzažni motivi, epiteti, pejzažna pjesma, personifikacija i još mnogo toga. Iz jezičnog izražavanja učili su kako se stvara priča i kako se pripovijeda u 1.osobi. A onda je učiteljica zadala zanimljiv zadatak, nazvala je to mjesečnim projektom pod nazivom Priča jesenskog šešira. Krajnji cilj bio je objediniti sve do sada naučeno i prezentirati u razredu. Zadatak su učenici s radošću prihvatili i već istoga dana u ormarima potražili stare kape i šešire, a potom krenuli u prirodu kako bi sakupili lišće i plodove, motive kojima će stare šešire pretvoriti u nešto posebno lijepo. Koristeći razne tehnike, raznobojno lišće i plodovi jeseni našli su se na šeširima, a svaki je učenik svoj šešir pažljivo sakrivao kako bi na dan prezentacije bio iznenađenje.  Šeširima su nadjenuli imena i smislili priču s kojom će se predstaviti.

U razred je tako ušetao Jesenko, Šeširko, Plodoljupko, Kestensko, Šarko, Gospodin Šeširić, Žirko Šeširko i jedan šešir Pero... Bio je to jako zanimljiv sat Hrvatskoga jezika. Učiteljica je bila oduševljena, a u imenik su se redale divne ocjene. Šeširi su oduševili i učiteljicu Likovne kulture Suzanu Kljuš koja je napravila zanimljivu izložbu u auli naše škole.

Sada vesele šešire vide svi koji posjete našu školu ili kliknu na ovu poveznicu!

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 11. 11. 2016.