DRŽAVNO NATJECANJE IZ INFORMATIKE

Kategorija Osnove informatike:

3. mjesto u državi:    KARLO ŠPANOVIĆ

Državno natjecanje iz informatike ove godine održava se od 14.3. do 17.3. u Primoštenu.

Drugi dan protekao je u natjecanju učenika iz poznavanja gradiva kategorije Osnove informatike. Karlo Španović je nakon osvojenog prvog mjesta na školskoj razini na kojoj je na razini  republike Hrvatske sudjelovalo 1639 učenika, a u našoj županiji 107 učenika, te nakon osvojenog prvog županijskog mjesta na kome je sudjelovalo 375 učenika na razini Republike Hrvatske, te 17 učenika na županijskom natejcanju naše Županije osvojio treće mjesto u državi.

Ovo je zaista velik rezultat i slijed svih divnih rezultata ovog izuzetno nadarenog učenika koji je ove godine sudjelovao na županijskim najtecanjima i iz drugih predmeta isključivši Informatiku i postizao visoke rezultate, a ti predmeti su Engleski jezik, Hrvatski jezik i Kemija, a na Županijsko natjecanje iz biologije nije pristupio iako je bio pozvan zbog bolesti i visoke temperature. Sudjelovao je i na međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja - Dabar  gdje je osvojio 4. mjesto u državi. Ovo su naravno postignuti uspjesi samo ove školske godine, a slični su bili i prethodnih godina.

Zbog te iste bolesti nije uživao u Primoštenu kako je zaslužio te je privatnim prijevozom svojih roditelja u utorak navečer stigao u Primošten, a u srijedu nakon ispita koji je pisao pod temperaturom i izuzetno bolestan se istim prijevozom vratio kući. Učenik je inače i aktivan košarkaš našeg školskog sportskog kluba, te lokalnog košarkaškog kluba.

Čestitamo Karlu na svim njegovim uspjesima koje je osvojio i time na najbolji i najljepši način prezentirao našu školu diljem cijele države!

Čestitamo i roditeljima koji su uložili maksimalan napor kako bi ostvario svoje ciljeve!

...i na kraju...Karlo ozdravi nam jer te mnogi čestitari željno očekuju!

Tekst napisala mentorica: Adriana Mihalić Šebelja

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 18. 3. 2017.

« Ožujak 2024 »