DAN PLANETA ZEMLJE

22. travnja obilježava se Dan planeta Zemlje u svijetu pa tako i u Hrvatskoj. Na ovaj dan podsjećamo se na značaj očuvanja prirode, a naši učenici su tijekom cijelog tjedna Dan planeta Zemlje obilježili kroz razne aktivnosti: literarnim i likovnim uratcima te sudjelovanjem na 8. Eko kvizu za učenike razredne nastave.

Ovo su neki od dojmova sa sudjelovanja na Eko kvizu:

Ove godine bila sam jedna od natjecateljica Eko kviza. Imala sam jako veliku tremu. Na kraju je sve prošlo super i osvojili smo drugo mjesto.

Lorena Perhat, 4.PŠD

Ja sam bila u ulozi voditeljice na školskom Eko kvizu. Taj dan sam bila jako uzbuđena jer sam morala paziti na provedbu natjecanja. Jako lijepo sam se provela i zabavila, a plavoj ekipi čestitam na pobjedi.

Lea Jurić, 4. PŠD

Na Eko kvizu sam bila jedna od hostesa. Bilježila sam bodove zajedno sa svojom prijateljicom Sarom. U početku se činilo teško pratiti bodove, ali je postajalo sve lakše što smo duže to radile. Bilo je puno raznih, zanimljivih pitanja te točnih ali i krivih odgovora. Meni je bilo zabavno gledati ostale učenike kako se natječu ali i biti dio Eko kviza 2018.

Rahela Pensa, 4. PŠD

Kako ne bi sve ostalo samo na riječima naši vrijedni učenici odlučili su pružiti primjer drugima kako biti pravi prijatelj prirode te su se uključili u akciju čišćenja priobalnog pojasa i na taj način pomogli svojim sugrađanima,a ujedno su se i dobro zabavili.

Uz ovako vrijedne i ekološki osviještene učenike, naš planet Zemlja ne mora brinuti za budućnost.

U nastavku donosimo pregled fotografija i radova.

Zemlja plače

Zemljo zašto plačeš?

Zašto si tužna?

Možda zato što te onečišćujemo

i zbog toga misliš da si ružna?

Nisi ružna,

jako si lijepa,

puna si prekrasnih ruža i cvijeća.

Tvoja plava mora i jezera

ponos su cijeloga svijeta.

Nećemo više sjeći tvoje šume,

čuvat ćemo ih ubuduće.

Nemoj više plakati,

svi ćemo te čistiti,

kao dijete štititi.

Luka Pavelka, 4. PŠD

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 8. 5. 2018.