Posjet Hrvatskih voda

Mama naše učenice Dorije radi u Hrvatskim vodama,pa je organizirala da“ Hrvatske vode“ dođu u našu područnu školu i naprave prezentaciju.Bilo je i više nego poučno i zanimljivo!   Hvala mami na trudu!

Evo kako je to izgledalo!

Kvarnersko primorje bilo je odredište proljetnog putovanja i druženja Hrvoja s mališanima OŠ Vladimira Nazora.

Uz pomalo nestrpljivo iščekivanje proljetnih praznika i završne brige uz provjere znanja, dolazak Hrvoja  razveselio je učenike OŠ Vladimira Nazora, Područne škole Dramalj.  Na panou učionice već su bili postavljeni posteri slikovnica najavljujući temu prezentacije, no zanimljivo predavanje i razgovor o temama onečišćenja voda, kornjačama i očuvanju voda, pokazalo se poticajno i izuzetno zainteresiralo učenike. Mnogi primjeri onečišćenja mora i neodgovornih ljudi, potvrdili su činjenicu kako naši mali stanovnici uočavaju nepoželjno ponašanje pojedinaca u okolini i nastoje ukazati na to. Priče najmlađih učenika i njihovo znanje o važnosti vode i njezinog značaja za čovjeka i ostala živa bića na Planetu, kao i primjeri čišćenja okoliša i voda od odbačenog otpada, potvrđuju kako će naše vode ovakvim odgovornim ponašanjem ostati čiste. Kamo odlazi otpadna voda i koliko vode dnevno troši čovjek, pitanja su oko kojih smo živo razgovarali te na kraju zaključili kako je važno otpadnu vodu sakupiti i pročistiti prije ispuštanja u more te vrlo štedljivo trošiti vodu iz „špine“ i smanjiti njezino onečišćenje pri trošenju deterdženata, sapuna i ostalih sredstava za čišćenje. Znanje smo provjerili igrajući se s maskotom Hrvoja, koju je svatko s velikim veseljem stavljao na ruku, pokazujući što je naučio o vodama. Poklonjene slikovnice s posterom i naljepnicama, na kraju našeg druženja zabilježili smo i veselim fotografijama i oprostili se s domaćinima uz njihovu poruku kako bi češće trebali imati ovakva predavanja.

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 2. 5. 2019.