Košarkašice i košarkaši prvi u PGŽ
Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 17. 2. 2020.

Prošlog tjedna odigrane su utakmice završnice županijskog prvenstva za ŠSD a u košarci a naše učenice i učenici osvojili su naslove prvaka PGŽ.

Obje ekipe stekle su pravo nastupa na završnici Državnog prvenstva ŠSD.

Učenice su na završnici koja je igrana na Viškovu u polufinalu pobijedile ekipu „Malik“ (OŠ Sveti Matej,Viškovo), a u finalu ekipu „Jadran“ (OŠ Ivana Zajca, Rijeka). Igrale su: Antea Vukić, Veronika Deželin, Lucija Gržac, Ema Nicole Kljajić, Viktoria Rogić, Nikol Antak, Linda Mađerić, Lana Đurić, Neva Abramović i Emma Sunara. Voditelj Krešimir Kozlevčar.

Učenici su završnicu igrali u Rijeci i u polufinalu pobijedili ekipu „Trsat“ a u finalu ekipu „Pehlin“. Igrali su: David Badurina, Leonardo Mužević, Matej Nekić, Tin Božić, Lukan Rak, Bruno Krmpotić, Luka Bunjevac, Niko Manestar, Mauro Pobor i Roman Raguž. Voditelj Dinko Gračaković.

Obje ekipe stekle su pravo nastupa na završnici Državnog prvenstva ŠSD.

Tekst napisao Dinko Gračaković