Online katalog knjižnice

Škole za Afriku

Projekt Škole za Afriku pokrenuo je UNICEF u suradnji sa Zakladom Nelson Mandela i Hamburškim društvom za promoviranje demokracije i međunarodnog prava (više informacija na www.unicef.hr).

Naša se škola uključila u projekt od školske godine 2011./2012. Cilj nam je razvijati suosjećanje i pomagati djeci koja zbog siromaštva ne mogu ostvariti svoje temeljno pravo - pravo na obrazovanje. Naime, nigdje kao u Africi djeca nisu toliko zakinuta za pravo na obrazovanje. Stoga smo se uključili u veliku obitelj škola u Hrvatskoj koje žele pomoći djeci Afrike.

Ove ćemo školske godine različitim aktivnostima prikupljati sredstva za djecu Burkine Faso, za izgradnju škola i stvaranje boljih uvjeta školovanja. Jer, samo se obrazovanjem može pobijediti siromaštvo i stvoriti bolji život.

Više o projektu i našim aktivnostima doznajte iz priložene poveznice na službenu internet stranicu.

KOORDINATORICE: Draženka Mažar i Suzana Kljuš

Priloženi dokumenti: