Maškarani koncert i nastavni dan pod maskama

Na mladima svijet ostaje, a tako i očuvanje starih običaja i tradicije kažu iz OŠ Vladimira Nazora u kojoj se održala nastava pod maskama te već tradicionalni maškarani koncert Glazbene škole.

Nastavni dan bio je obilježen šarenim i zanimljivim maskama, a aula škole, dan ranije, bila je ispunjena divnim melodijama talentiranih polaznika Glazbene škole. Za klavirom, s gitarom u ruci i u školskim klupama sjedile su princeze, mačke, vražićci, anđeli, gusari, kauboji i mnogi drugi, a pred pločom su stajali i znanje dijelili astronauti, čudnovata bića, klaunice, vještice i balerine.

Vrhunac nastave pod maskama bio je trenutak kada su učenici, članovi maškaranih skupina Duge, Matkovića i Jadranova, pokazali zajedništvo i uputili pravi maškarani pozdrav svim učenicima i djelatnicima uz dobro nam znani povik: Bubanj i muzika složno udaraj!

Osim u matičnoj školi, maškarani dan organiziran je i u područnim školama u Dramlju i Jadranovu.

Koncert pod maskama polaznika Glazbene škole i ove je godine okupio brojnu vjernu publiku koja je imala priliku uživati u prekrasnim izvedbama, ali i maštovitim kostimima.

Prezentiranje starih maškaranih običaja pomaže u očuvanju kulturne baštine i tradicije našega kraja koja se prenosi s generacije na generaciju, a time se osigurava da se vrijednosti, priče i običaji ne izgube u vremenu, poručuju iz OŠ Vladimira Nazora.

Tekst napisala: Jasmina Manestar, učiteljica HJ

objavio: Daliborka Todorović   datum: 13. 2. 2024.