MEĐUGRADSKA RAZINA SMOTRE LIDRANO 2024.

8. i 9. veljače 2024. u  našoj se školi  održala međugradska razina smotre LiDraNo 2024. na kojoj su sudjelovali učenici osnovnih škola s područja Grada Crikvenice, Grada Novog Vinodolskog i Vinodolske općine te učenici Srednje škole dr. Antuna Barca.

Smotra je održana u dva dana, prvi dan za odabir literarnih i novinarskih radova dok je drugi dan bio rezerviran za dramsko – scenske nastupe učenika.

Za organizaciju i uspješnu provedbu ovogodišnjeg susreta zaslužne su Renata Gržac, knjižničarka  i Ana Buterin,  učiteljica Hrvatskog jezika.

Priredbu su vodile učenice 5.b razreda Ana Perhat i Hana Uzelac. U programu je sudjelovala učenica Lucija Avdagić čitanjem suvremene poezije dok su u  glazbenom dijelu programa nastupili učenici glazbene škole: Šime Maren Lončarić (gitara, 5. r) - mentor Domagoj Pauković, prof., Lara Mehmedović (klavir, 5. r) i Leona Derossi (klavir, 6. r) -  mentorica Olivera Mirković, prof.

Povjerenstvo za literarne i novinarske radove činili su Marija Gračaković, profesorica i spisateljica u svojstvu predsjednice povjerenstva, Đina Grbić, dipl. ped., Dajana Lušić, dipl. uč. RN, Nataša Pečurčić, uč. RN, Ana Buterin, mag. educ. hrv. jez. i knjiž., Renata Gržac, prof. hrv. jez. i dipl. bibl. te Helena Mance, dipl. bibl.

Povjerenstvo je zaprimilo trinaest literarnih i pet samostalnih novinarskih radova učenika osnovnih škola te pet literarnih i tri samostalna novinarska rada učenika Srednje škole dr. Antuna Barca. U kategoriji učenika osnovnih škola za županijsku razinu susreta LiDraNo 2024. odabrano je pet literarnih i dva samostalna novinarska rada, a u kategoriji učenika srednje škole odabrana su dva literarna i dva samostalna novinarska rada.

Povjerenstvo za dramsko-scenske nastupe činili su: Zlatko Vicić, glumac-lutkar, Gradskog kazališta lutaka Rijeka, vanjski član – predsjednik povjerenstva, Mirta Krušić, mag. prim. educ., Sanja Pavelić, prof. hrv. jez. i knjiž., Vanja Butorac, uč. RN, Dubravka Šarić, mag. prim. educ., Jasmina Manestar, prof. hrv. jez. i knjiž. i Andrea Gašparović, mag. educ. philol. croat.

Na međugradsku razinu susreta LiDraNo prijavljeno je četrnaest pojedinačnih i tri skupna dramska nastupa učenika osnovnih škola. Na županijsku razinu Susreta Povjerenstvo je uputilo šest dramskih pojedinačnih nastupa (dva monologa i četiri kazivanja poezije) i dva skupna nastupa.

Na županijsku razinu upućena su i tri školska lista i  jedna radijska emisija.

Čestitamo svim sudionicima i mentorima, a posebno onima predloženima za županijsku razinu!

objavio: Daliborka Todorović   datum: 9. 2. 2024.