Projekt "Čitam sebi, čitam tebi 3" U 3./4. razredu PŠ Dramalj

Ova vesela kombinacija trećaša i četvrtaša vođena svojom učiteljicom Marijanom, i ove godine, hrabro korača kroz nekoliko eTwinning projekata. Jedan od njih je i Čitam sebi, čitam tebi 3. Mnoštvo slikovnica je već prošlo kroz ruke malih čitača i svaka ih oduševila na poseban način.

Uz lektire ove godine su pročitali jednu „Priču o jabukama“ i ujedno naučili da nije svaka lijepa jabuka i fina jabuka. U maloj dramaljskoj knjižnici čitala se slikovnica „Kako je zeko zavolio knjižnicu“. Jako lijepo bude u dramaljskoj knjižnoj stanici – već je rezerviran termin u travnju za novo druženje. Slikobasne su bile tema jednog mjeseca – naravno da su bile zabavne, poučne i neobične!

Ono što je ekipu posebno razveselilo su Mrletove priče o niŠČemu. Svaki učenik, dok je čitao, dobio je ukras – strašni brk. Uz smijeh i zabavu i ova slikovnica je zaista poučna i na neobičan način progovara o EKO problemima današnjice.
Tate su zaslužile da se na njihov dan pročita slikovnica Moj tata. Da ne bi bilo zabune i za Majčin dan će se dogoditi isto – slikovnica o mami!
I onda mala turneja velikih čitača. Prva od stanica dramaljski odjel DV Radost. Uz priču o ježu koji voli svoj dom više od bilo čega drugoga na ovome svijetu.

I tu priča o čitanju ne završava…dugo je još do toplog ljeta, a i mnoge teme se stignu još obraditi i slikovnice pročitati!
I ekipa šalje poruku svima – slikovnice nisu samo za male – i mi veliki pronađemo nešto za sebe! I to nas jako veseli!
Pročitajte i vi neku od navedenih slikovnica, nećete požaliti!
A što još radi ova ekipa – provirite na njihovim razrednim stranicama!

objavio: Daliborka Todorović   datum: 22. 3. 2024.