Online katalog knjižnice

„Milijun djece moli zajedno“
Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 24. 10. 2018.

Učenici naše škole ove su se godine, u sklopu nastave vjeronauka, priključili Međunarodnoj molitvenoj inicijativi „Milijun djece moli zajedno za mir i jedinstvo“. Inicijativa je pokrenuta 2005. godine u Caracasu u Venezueli, a od 2010. godine provodi se i u Hrvatskoj te svakog 18. listopada u 9 sati okuplja djecu i mlade u molitveno zajedništvo. Početku molitve prethodile su katehetske pripreme o važnosti molitve, molitvenih nakana, pobožnosti sv. krunice i dr. Budući da se ova inicijativa održava u Misijskom tjednu, naši su se učenici prigodno obukli u boje misijske krunice te povezani molitveni krug molili za jedinstvo i mir u svakoj obitelji i u čitavom svijetu.

Tekst napisala Danijela Gršković Mataija