COSI istraživanje
Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 4. 4. 2019.

U 2.a i 3.a razredu održan je Projek: COSI istraživanja (European Childhood Obesity Surveillance Initiative). Ciljevi istraživanja su odrediti status uhranjenosti djece, definirati navike hranjenja i razinu tjelesne aktivnosti u djece te prikupiti podatke o školskom okruženju. Istraživanje se u Europskoj regiji Svjetske zdravstvene organizacije provodi od 2007. godine, a Hrvatska se u to istraživanje priključila školske godine 2015./2016. kada je ukupno sudjelovalo 38 zemalja Europske regije SZO-a.

Istraživanje u RH provodi Hrvatski zavod za javno zdravstvo uz suglasnost i preporuku Ministarstva znanosti i obrazovanja te odobrenje Etičkog povjerenstva HZJZ-a.

Tekst napisale učiteljice 2.a i 3.a