Uspjesi naših učenika na regatama tijekom praznika

Tijekom ljetnih praznika učenici naše škole Dorian Car, Luka Car , Laura Čugalj, Filip Dragojević, Niko Katunar, Doria Pajan,  Lucijan Penava  i Arijan Selimović  imali su vrlo aktivno ljeto prisustvujući brojnim regatama.

Nakon devetodnevnih priprema za nadolazeće regate   na otoku Zlarinu pod vodstvom trenera Svena Katnića, najmlađi jedriličari u klasi Optimist ostvarili su sljedeće rezultate:

• Krčka regata - Krk, 2. - 3.  srpnja 2022.

Najmlađi jedriličari "Vala" u klasi Optimist pod vodstvom trenera Svena Katnića, nastupili su na regati u Krku na kojoj je nastupilo 48 jedriličara i jedriličarki iz Hrvatske. U subotu su se odjedrila  tri plova po jakoj buri 20- 25 čvorova, dok se u nedjelju jedrilo po laganom zapadnjaku.

Cijela ekipa imala je odličan nastup, a posebno  Niko Katunar  koji je regatu završio na drugom mjestu.  Nažalost Laura Čugalj i Doria Pajan su radi preuranjenih startova tj. dvije diskvalifikacije bile malo lošije plasirane iako su odjedrile dobru regatu. Sve pohvale zaslužio je i Filip Dragojević koji je regatu odjedrio po teškim uvjetima.

Rezultati naših učenika jedriličara "Vala":

2. NIKO KATUNAR
17. LAURA ČUGALJ
21. DORIA PAJAN- 2. djevojčica
43. FILIP DRAGOJEVIĆ

• Novljanska regata - Novi Vinodolski, 30. - 31. srpnja 2022.

Najmlađi jedriličari "Vala" u klasi Optimist pod vodstvom trenera Svena Katnića, nastupili su na regati u  Novom Vinodolskom  na kojoj su nastupila 52 jedriličara i jedriličarke iz Hrvatske i Poljske.

U subotu su se odjedrila  tri plova po jakoj buri od 20 čvorova, dok se u nedjelju nije jedrilo zbog loših nedostatka vjetra.

Najbolje plasirani bio je Niko Katunar na 6. mjestu, odmah iza njega plasirala se Laura Čugalj koja je bila 3. djevojka.  U prvih deset plasirao se Dorian Car na 9. mjestu.

Rezultati naših učenika  jedriličara "Vala":

6. NIKO KATUNAR
7. LAURA ČUGALJ (3. mjesto u kategoriji djevojaka)
9. DORIAN CAR
11. DORIA PAJAN
37. FILIP DRAGOJEVIĆ
44. LUKA CAR
45. ARIJAN SELIMOVIĆ

• Kup Košljun, Punat – Krk,   6. - 7. kolovoza  2022.

Na regati je sudjelovalo 58 jedriličara i odrađeno je 5 plovova. Najbolje plasirani je bio Niko Katunar osvojivši ukupno 2. mjesto.

Rezultati naših učenika, jedriličara "Vala":

2. NIKO KATUNAR
16. LAURA ČUGALJ
17. DORIAN CAR
34. FILIP DRAGOJEVIĆ
44. DORIA PAJAN

• "Dani grada Crikvenice" - Crikvenica, 13. - 14. kolovoza 2022.

U Crikvenici je 13. i 14. kolovoza održana tradicionalna regata "Dani grada Crikvenice" za klase Optimist i ILCA 4, u organizaciji Jedriličarskog društva „Val“. Na regati je nastupilo 80 jedriličara iz Hrvatske i Poljske.
Prvog dana flota je isplovila na more, no uvjeti na moru bili su vrlo teški, puhala je bura do 20 čvorova, nestabilnog smjera. Regatni odbor je tri puta davao start, ali nestabilna bura nije dozvolila da se regate odrade do kraja, te je odlučeno da se flota pošalje na obalu.

Drugog dana start je bio predviđen u podne, a na moru je bila potpuno drugačija slika od prvog dana - bonaca, sunce ... pala je odluka da se čeka, slijedio start u 15:40 nakon čega se uspijeva odjedriti tri plova uz odlične uvjete i vjetar 8 - 10 čvorova i sunčano vrijeme.

Rezultati naših učenika, jedriličara "Vala":

10. NIKO KATUNAR
15. DORIAN CAR
17. DORIA PAJAN
23. LAURA ČUGALJ
25. LUKA CAR
42. FILIP DRAGOJEVIĆ
60. LUCIJAN PENAVA

Čestitamo našim učenicima na njihovim uspjesima i želimo im još puno dobrih rezultata!

Tekst napisala: Zlatka K. Dragojević, učiteljica Fizike

objavio: Daliborka Todorović   datum: 19. 8. 2022.