Radovi naših učenika u PoZiCi

Mjesec hrvatske knjige već smo tradicionalno zaključili predstavljanjem novog zbornika PoZiCa u prostoru Gradske knjižnice u Crikvenici. U 26. zborniku najuspješnijih literarnih radova triju prijateljskih gradova Poreča, Zaboka i Crikvenice objavljeno je čak sedam radova naših učenika, najviše s područja našega grada.

Čak troje učenika je nagrađeno! Dina Jurić nagrađena je drugom nagradom stručnog povjerenstva te nas je predstavljala na Danima Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku sa svojom mentoricom Suzanom Grbčić. Treću nagradu dijeli dvoje naših učenika, bivša osmašica Ela Haidinger i učenik osmog razreda Duje Car, a njihova mentorica je Jasmina Manestar.

Osim nagrađenih učenika u zborniku su se našli radovi čiji su autori Marija Krmpotić (mentorica Edita Starčević), Sara Vojinović (mentorica Suzana Grbčić) te Karla Jurić i Doria Pajan (mentorica Jasmina Manestar). Predivnim likovnim radovima pod mentorstvom Suzane Kljuš novu PoZiCu su ukrasili naši učenici Stella Babić, Marta Ujdenica i Andrej Lovrić.  Na svečanoj promociji nove PoZiCe nastupili su Eli Volarić, Vita Turina i Ivan Prica otpjevavši pjesmu Djeca pjesme, a njih je vodila učiteljica Glazbene kulture Mateja Bušetinčan.

Divnom skladbom na gitari priredbu je uveličala i naša učenica Ana Peko – Lončar, a njezin mentor bio je Domagoj Pauković.

Novi radovi već nastaju, a učenici i njihove mentorice marljivo spremaju radove za natječaj PoZiCa 2023.

Tekst napisala: Jasmina Manestar, učiteljica HJ

objavio: Daliborka Todorović   datum: 21. 11. 2022.