Božićni koncert okupio brojnu publiku

U prepunoj auli naše škole održan je božićni koncert Glazbene škole. Bogat program mladih glazbenih talenata rado su došli poslušati roditelji, bake, djedovi, ravnateljica i djelatnici Škole te brojni prijatelji. Predblagdansku večer ispunile su divne melodije koje su učenici izvodili na tri instrumenta, klaviru, gitari i harmonici.

Ivan Prica, Nia Franka Lončarić, Lea Gržac, Tin Verbanac Mihajlović, Tihana Rukober, Korina Montanari, Marta Viduka, David Ahel, Andrej Bogdanović, Natko Ferenčić, Lara Mehmedović, Leona Derossi i Aurora Pavlović nastupili su izvodeći skladbe na klaviru, a njihove mentorice su profesorice Olivera Mirković, Ljerka Hegedušić i Doris Knežević. Pod mentorstvom profesora Domagoja Paukovića i Frane Frlete žice gitare vješto su prebirali Lucija Avdagić, Matija Milošević, Dorian Popović, Šime Maren Lončarić, Doria Pajan te Marko Dragičević.

Učenica Mia Turina nastupila je izvodeći tradicionalnu božićnu pjesmu na harmonici, a njezin je mentor je Ante Mamula. Osim izvrsnih solističkih instrumentalnih nastupa, program su pjesmom obogatili članovi malog i velikog zbora Glazbene škole pod ravnanjem profesorice Ljerke Hegedušić.

Uz najljepše želje za nadolazeće blagdane voditeljica Glazbene škole Ljerka Hegedušić najavila je već i sljedeći koncert koji će se održati u karnevalsko vrijeme.

Tekst napisala: Jasmina Manestar, učiteljica HJ

objavio: Daliborka Todorović   datum: 15. 12. 2022.