Županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda

Učenice šestog razreda Paola Mikošić, Lea Pijevac i Dunja Stathakis sudjelovale su na županijskoj razini natjecanja projekta Čitanjem do zvijezda. Natjecanje je održano u Osnovnoj školi Ivana Mažuranića u Novom Vinodolskom 8. ožujka 2023.

Riječ je o Nacionalnom projektu za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja, a samo natjecanje provodi se u dvije kategorije: kviz znanja iz odabranih knjiga i izrada kreativnog uratka. Naše su učenice sudjelovale u prvoj kategoriji natjecanja. Ovogodišnja je tema "Volim London" pa su učenici, pripremajući se za natjecanje, trebali pročitati tri knjige koje su sadržajem vezane za London: "Sherlock Holmes – Grimizna istraga" Sir Arhura Conana Doylea, "Pekinezer Princ u službi Njezina Veličanstva" Krunoslava Mikulana i "Zvijer iz Buckinghamske palače" Davida Walliamsa.

Cilj je ovoga projekta potaknuti učenike da čitaju s razumijevanjem, da istražuju, otkrivaju i kreativno se izražavaju. Projekt potiče timski rad, ali i individualni napor učenika, razvija kritičko mišljenje i čitateljski ukus kod učenika.

Domaćini natjecanja, učenici i učitelji novljanske Osnovne škole Ivana Mažuranića, na početku druženja pripremili su lijep program, a nakon natjecateljskog dijela naše su učenice sa svojom mentoricom, knjižničarkom Renatom Gržac, prošetale gradom. Bila je to prigoda za upoznavanje ovoga lijepog gradića bogate povijesti, kao i za druženje s učenicima iz drugih škola naše županije.

Tekst napisala: Renata Gržac, knjižničarka

objavio: Daliborka Todorović   datum: 10. 3. 2023.