Doriji Pajan i mentoru Domagoju Paukoviću uručeno je posebno priznanje

Na završnom koncertu Glazbene škole koja djeluje pri OŠ Vladimira Nazora učenici Doriji Pajan  i njezinom mentoru gitare Domagoju Paukoviću ravnateljica Deana Čandrlić – Zorica uručila je posebno priznanje za zapaženo sudjelovanje na Međunarodnoj smotri gitarista 2023. u Varaždinu povodom 150. godišnjice smrti skladatelja Ivana Padovca.

Doria je nastupila na koncertu učenika u Velikoj koncertnoj dvorani Glazbene škole u Varaždinu sa skladbom Poloneza Ivana Padovca, a u sklopu Smotre imala je prilike prisustvovati koncertu makedonskog gitarista Darka Bageskog te raznim majstorskim radionicama uglednih gitarista poput Istvana Romera, Antona Črnugelja i drugih.

Za mladu glazbenicu zasigurno je bilo zanimljivo iskustvo i posjet izložbi povijesnih instrumenata iz privatne kolekcije Hrvoja Grgića te razmjena iskustava s drugim učenicima osnovnih i srednjih glazbenih škola iz svih dijelova Hrvatske i šire.

Doria Pajan je prva učenica crikveničke glazbene škole koja je sudjelovala na smotri takvih razmjera, a želja voditeljice Glazbene škole Ljerke Hegedušić jest da sudjelovanje na takvim manifestacijama postane tradicija nadarenih mladih glazbenika.

Inače, Doria Pajan je učenica 5. razreda glazbene škole te odlična učenica 7. razreda osnovne škole, a osim na području glazbe, uspješna je i u brojnim drugim područjima svoga djelovanja. U slobodno vrijeme bavi se jedrenjem i članica je JK „Val“ iz Crikvenice, a u ovoj je školskoj godini sudjelovala pod mentorstvom učiteljice Jasmine Manestar u projektu Plavi dan u Bakru, urednica je školskog lista „Šarko“ te je napisala prozni uradak pod naslovom „Priča jednog galeba“ koji će biti uvršten u novi broj zbirke literarno - likovnih radova PoZiCa.

Tekst napisala: Jasmina Manestar, učiteljica HJ

objavio: Daliborka Todorović   datum: 12. 6. 2023.