NOVA ŠKOLA U JADRANOVU

Naši mali Jakovari dobili su novu, prekrasnu školsku zgradu. U utorak, 14. siječnja svečano je otvorena novouređena zgrada Područne škole Jadranovo te Podružnice Dječjeg vrtića „Radost“.

Svečanosti otvaranja prisustvovali su saborski zastupnik Tomislav Klarić,  prof. dr. sc. Jasna Kurtović, dekanica Učiteljskog fakulteta i predsjednica Nacionalnog vijeća za odgoj i obrazovanje, crikvenički gradonačelnik Damir Rukavina, zamjenici Silvia Crnić i Veselko Mutavgjić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Crikvenice Lovorko Gržac, ravnateljica naše škole profesorica Deana Čandrlić - Zorica, ravnateljica Dječjeg vrtića „Radost“ gospođa Martina Magaš, brojni uzvanici, pedagoški djelatnici, roditelji, mali vrtićarci i učenici.

Ukupno ulaganje u rekonstrukciju školske zgrade iznosi oko 6 milijuna kuna,  a projekt kojeg je pokrenuo Grad Crikvenica podržalo je i Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU iznosom od 2,5 milijuna kuna.

Školska je zgrada čak tri puta veća nego prije. U njoj se nalaze četiri učionice te dvorana za tjelesni odgoj i priredbe. Vrtić ima tri odvojena prostora i polivalentnu dvoranu. Prostori su uređeni u skladu s najnovijim pedagoškim standardima, što uključuje i lift za djecu s posebnim potrebama, odvojene kuhinje i knjižnicu. Trenutno u novoj školi i vrtiću boravi 60-tak djece, a kapacitet zgrade je dvostruko veći. Na svečanosti otvaranja nastupila su djeca iz Dječjeg vrtića „Radost“ i OŠ Vladimira Nazora (PŠ Jadranovo) pod vodstvom svojih učiteljica i odgajateljica te zbor KUD-a „Martin Matetić“ iz Jadranova. Uz prigodan govor crikvenički gradonačelnik Damir Rukavina uručio je ključeve nove škole i vrtića ravnateljicama, a potom je novu školu blagoslovio župnik vlč. Zlatko Čibarić. I dok su nove prostore škole i vrtića s oduševljenjem obilazili roditelji, bake, učitelji i ostali posjetitelji, djeca su uživala u društvu klauna Nena koji ih je uz mnogo smijeha razveselio i s dvije prekrasne torte za prvi rođendan škole i vrtića.

Kako je raspoloženje bilo prilikom otvaranja možete vidjeti u FOTO GALERIJI.

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 17. 1. 2014.