Lea Pijevac nagrađena na Hrvatskom dječjem festivalu

Lea Pijevac nastavlja nizati nagrade na natječajima literarnog stvaralaštva. Od 150 pristiglih pjesama na natječaj Hrvatskog dječjeg festivala stručno povjerenstvo u sastavu: Snježana Babić Višnjić, predsjednica Hrvatskoga društva književnika za djecu i mlade, Silvija Šesto, suvremena hrvatska književnica te Nikolina Baletićprof. hrvatskoga jezika i književnosti i urednica literarnog dijela Festivala, odabralo je 27 pjesama za 27. zbornik Hrvatskoga dječjeg festivala, a među odabranima našla se i pjesma „Duboko iz duše“ koju je napisala Lea Pijevac inspirirana stihovima Duša moja čaroban je kraj Antuna Gustava Matoša čiju 150. obljetnicu rođenja slavimo ove godine.

Lea  i njezina mentorica Jasmina Manestar pozvane su na svečanu dodjelu priznanja u Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog u Zagreb gdje je Lea kazivala svoju pjesmu pred poznatim hrvatskim književnicima.

Nazočila je i dodjeli priznanja dvojici zaslužnih skladatelja za promidžbu stvaralaštva za djecu, Alfiju Kabilju i Branku Starcu, a upoznala je uz uvažene članice povjerenstva i umjetnika Branka Bogunovića Pifa koji je bio ovogodišnji pokrovitelj likovnog oblikovanja festivala.

U pratnji mentorice i roditelja koji su Lei velika podrška, nagrađena učenica uživala je u  festivalskom koncertu na kojemu je nastupilo 23 dječja zbora iz cijele Hrvatske. Organizatori Hrvatskog dječjeg festivala ističu kako se radi o jedinstvenom dječjem festivalu koji svake godine okuplja oko tisuću sudionika, pri čemu se kroz rad sa djecom i stimuliranje prezentacije njihovih talenata i kvaliteta potiču razvojne mogućnosti i utire put stvaranju budućih pjevača, skladatelja, slikara i pjesnika.

Hrvatski dječji festival održan je pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Grada Zagreba, a visoki pokrovitelj ove godine bio je predsjednik Hrvatskoga sabora Gordan Jandroković.

Tekst napisala: Jasmina Manestar, učiteljica HJ

objavio: Daliborka Todorović   datum: 28. 11. 2023.