Projekt „Obojimo svijet“ - Tea Lisko nagrađena je za svoj uradak

Učenici OŠ Vladimira Nazora ove su se godine uključili u projekt „Obojimo svijet“. Mentorica Suzana Kljuš, učiteljica Likovne kulture, s učenicima petih razreda izradila je lutke s kojima je odaslala divnu poruku zajedništva, prihvaćanja različitosti i tolerancije pod naslovom „Poštujemo različitosti i kulture sve djece svijeta“, a mentorica Jasmina Manestar, učiteljica Hrvatskoga jezika, uključila se u projekt s pjesmom „Obojimo svijet“ Ivana Matejčića i pjesmom Tee Lisko „Sutra“.

Ovaj kreativni natječaj namijenjen je učenicama i učenicima diljem Hrvatske u organizaciji Foruma za slobodu odgoja koji već 13. godinu zaredom obilježava Međunarodni dan tolerancije, s ciljem promišljanja o uključivosti, pravičnosti, raznolikosti i ravnopravnosti.

Ove godine, više od 700 učenika i učenica, uz mentorstvo 180 učiteljica i učitelja, sudjelovalo je u užem krugu natječaja s 274 umjetnička rada: video uradaka, stripova, fotografija, likovnih radova, autorskih priča i pjesama, školskih projekata.

Učenici su razmišljali u svojim radovima o sljedećim pitanjima: Što vas brine u svijetu koji vas okružuje i što vi tu možete? Što to znači imati jednaka prava? Kako vi možete pomoći da se drugi osjećaju prihvaćeno? Što ako se vi ne osjećate prihvaćeno? Vaša poruka djeci/odraslima zašto smo svi vrijedni baš takvi kakvi jesmo?

Prosudbena komisija sastojala se od FSO Oboji svijet tima, komisije Ureda pravobraniteljice za djecu te Ureda pravobraniteljice za ravnopravnost spolova. Nimalo lak zadatak članova komisije bio je odabrati najbolje radove uzimajući u obzir poruku rada, izvedbu, inovativnost, kreativnost, kao i uzrast učenika.

Odabrali su samo 28 radova koji se nagrađuju, a među njima se našla i pjesma „Sutra“ koju je napisala učenica sedmog razreda Tea Lisko pod mentorstvom Jasmine Manestar.

objavio: Daliborka Todorović   datum: 12. 12. 2023.