Božićna priredba PŠ Dramalj - Advent u Dramlju

Napokon smo dočekali i taj dan – petak, 22. prosinca 2023. - vrijeme je za našu Božićnu priredbu!
Nakon mnogih godina održavanja naše priredbe u Hrvatskom narodnom domu, stiglo je vrijeme da ona izađe na našu „placu“. Prekrasna prosinačka večer započela je uz najave naših hrabrih četvrtaša. Luka, Mario, Damir, Filip i Esmar preuzeli su voditeljsku palicu i vodili nas kroz našu Božićnu priču. Ženska klapa Sveta Jelena imala je čast otvoriti priredbu i svojim pjesmama zagrijala je srca prisutnih  Zatim su palicu preuzele Mažoretkinje grada Crikvenice, i to sve naše dramaljske djevojčice! Razveselile su sve okupljene i zaslužile veliki pljesak!

Kaže izreka: “Samo gdje se djeca skupljaju postoji prava mogućnost zabave.” I tako je uistinu bilo! Kad su naši prijatelji iz vrtića krenuli s nastupom, izmamili su osmijeh na svako prisutno lice. Nakon njih stiglo je vrijeme i za nas. Hrabro smo pjevali, kazivali pjesme na čakavskom jeziku i prisjetili se starih, zaboravljenih božićnih običaja.

Na kraju su se izredale čestitke. Prvi je čestitao blagdane predsjednik Mjesnog odbora Dramalj Viktor Jurić, koji nije mogao sakriti oduševljenje, kao s programom, tako i s mnoštvom okupljenih. Razveselio se da su se okupile i neke bivše dramaljske učiteljice i posebno ih pozdravio. Zatim nam se obratio s nekoliko prigodnih riječi i naš župnik Jaroslav. Zahvalio se svima na dolasku i pozvao okupljene da svrate u našu malu župu pogledati jaslice, što su mnogi i učinili.

Ova čarobna večer povezala je sve dramaljske udruge koje su na placi priredile i feštu od domaćih delicija. Pa je večer nastavljena uz grupu Point i odličnu zabavu. I svi su morali primjetiti da naša placa nikad nije bila ljepša!
Za kraj priredbe je združeni zbor dramaljske djece zapjevao Zvončiće !
Hvala svima na dolasku! Na osmijesima i zagrljajima i toplini oko srca! Sretan van Božić i na dobro van mlado leto došlo!

Tekst napisala: Marijana Bezić, učiteljica RN

objavio: Daliborka Todorović   datum: 23. 12. 2023.