NAGRADA ZA ŽIVOTNO DJELO

NAŠ UČITELJ DŽONI ŠVARC DOBITNIK JE ŽUPANIJSKE NAGRADE ZA ŽIVOTNO DJELO

U sportskoj dvorani Osnovne škole „Fran Krsto Frankopan“ područne škole Dubašnica u Malinskoj 11. veljače održala se svečana dodjela nagrada i priznanja nauspješnijim sportašima, sportskim djelatnicima i školskim sportskim društvima PGŽ za 2015. godinu. Naš  kolega i učitelj Džoni Švarc tom je prilikom dobio NAGRADU ZA ŽIVOTNO DJELO.  Ova nagrada zaista je došla u prave ruke! Džoni Švarc zaslužio je ovo divno priznanje svojim predanim i uspješnim dugogodišnjim radom u sportu.

ČESTITAMO I PONOSNI SMO NA NAŠEG KOLEGU I UČITELJA TE MU ŽELIMO JOŠ PUNO USPJEHA U RADU!

Džoni Švarc je rođen u Rijeci 1950. godine gdje je završio Pedagošku akademiju i stekao zvanje nastavnika fizičke kulture. Aktivno se bavio atletikom u Atletskom klubu Kavrner u Rijeci gdje je kao junior bio treći u tadašnjoj državi u disciplini 110 m s preponama, a u toj istoj disciplini 1973. godine postaje prvak RH. Godinu nakon, postaje prvak RH u štafeti 4 x 100 metara te član reprezentacije RH. Švarc je državni rekorder u trčanju na 60 m i 60 m s preponama. Danas je aktivan kao atletski veteran. Redovito se natječe na međunarodnom natjecanju u nekoliko disciplina (prepone, koplje, kugla, skok u dalj, štafeta), a bio je i sudionik Svjetskog prvenstva u atletici 2004. godine koje se održalo u Njemačkoj. Tamo je kao predstavnik hrvatske reprezantacije osvojio 14. mjesto na svijetu u disciplini 60 m s preponama. Godine 2012. postao je veteranski prvak RH u bacanju kugle i trčanju na 60 m s preponama.  Osim što je sportaš, Švarc je i međunarodni atletski sudac te je više godina radio kao atletski trener u AK Kvarner u Rijeci i AK Jadran u Crikvenici. Od 1978. godine radi kao nastavnik TZK u našoj školi, gdje je oformio Atletsku sekciju koju i danas vodi. Sudjelovao je aktivno u osposobljavanju učenika u skijaškim vještinama punih dvadeset godina, a vodio je i školu tenisa pet godina. Od 1995. godine je voditelj Školskog sportskog društva Kašel  koje od tada pa sve do danas niže mnogobrojne uspjehe. Svake se godine učenici  naše škole pod vodstvom učitelja Džonija okite brojnim medaljma i peharima. Čak devetero učenika bilo je prvak države, pet učenika osvojilo je 2. mjesto i osam učenika 3. mjesto u državi. Godine 2008. ŠSD Kaštel proglašeno je najuspješnijim ŠSD u Primorsko-goranskoj županiji u konkurenciji čak 53 osnovne škole, a svake godine ovo Društvo je proglašeno najuspješnijim školskim sportskim klubom Grada Crikvenice i tako već desetak godina zaredom. Džoni Švarc 2008. dobio je i priznanje kao najuspješniji sportski djelatnik u školskom sportu Primorsko-goranske županije.  Naš učitelj Džoni Švarc dugogodišnji je član Skupštine saveza ŠSD PGŽ te koordinator Saveza ŠSD PGŽ za Istočno priobalje.

U slobodno vrijeme voli planinariti, igrati tenis, stolni tenis te voziti bicikl. Hobi mu je i glazba. Već pedesetak godina svira giraru, a u Glazbenoj školi bio je prvi učitelj klasične gitare.  Već dugi niz godina svira u limenoj glazbi.

Rekreaciju za odrasle i yogu vodi posljednjih 30 godina.

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 17. 2. 2016.