KONCERT NATKA ŠTIGLIĆA 16. OŽUJKA 2016.

Pozivamo vas na koncert mladog talentiranog gitariste Natka Štiglića iz Rijeke. Natko je svoje glazbeno obrazovanje započeo upravo u našoj školi, a trenutno se nalazi na završnoj godini srednjoškolskog glazbenog obrazovanja u Glazbenoj školi Ivana Matetića Ronjgova u Rijeci. Dobitnik je raznih priznanja i nagrada o čemu detaljnije možete pročitati u životopisu ovog mladog glazbenika koji se nalazi u prilogu. Pogledati možete također i program koncerta koji će se održati 16. ožujka 2016. godine u 17 sati u auli OŠ V. Nazora u Crikvenici.

Mi smo počašćeni što je Natko odabrao našu školu za svoj nastup, a vas pozivamo da ga podržite svojim dolaskom i zajedno s nama uživate u izvedbi ove mlade glazbene nade.

Natko Štiglić ( klasična gitara) rođen je u Rijeci 30.studenog 1997.g. Glazbeno obrazovanje započinje u školi Vladimira Nazora u Crikvenici kod učitelja Božidara Majstorovića  te u 6.razredu osnovne glazbene škole škole prelazi u Glazbenu školu  Ivana Matetića Ronjgova  Rijeka u klasu profesorice Slađane Čolović. Ove godine završava srednjoškolsko glazbeno obrazovanje i planira nastaviti školovanje na jednoj od prestižnih europskih glazbenih akademija.

Tijekom dosadašnjeg školovanja  pohađao je  masterclass-ove i međunarodne škole  kod vodećih svjetskih gitarista i pedagoga: Goran Listeš(CRO),Paolo Pegoraro(ITA),Zoran Dukić(CRO/NED),Darko Karajić(SRB),Xevdet Sahatxija(CRO), Andrej Grafenauer(SLO), Istvan Romer(CRO), Laura Young(CAN/USA), Anders Miolin (SWE/CH),Carlos Salzedo Centurion (PY), Pavel  Steidl (CH), Jan Erik Petersen (NOR).

Dobitnik je brojnih priznanja i nagrada na natjecanjima u Hrvatskoj i inozemstvu: 2013.god. 3.nagrada na Međunarodnom gitarističkom natjecanju „Enrico Mercatali“ Gorizia, Italija; 2013.god. 2.nagrada na međunarodnom gitarističkom natjecanju „Dr,Jovan Jovičić“  Novi Sad,Srbija;  2013god.,finalist na  međunarodnom gitarističkom natjecanju „Guitar art festival“  Beograd, Srbija; 2014.god. 1.nagrada -1.mjesto na međunarodnom gitarističkom natjecanju „Porečki tirando“, Poreč, Hrvatska.

Do sada je imao brojne zapažene nastupe, među kojima nastup u Neuss-u (Njemačka) 24.-26.travnja 2015.g. povodom obilježavanja 25.obljetnice prijateljske suradnje grada Neussa sa Rijekom  i Pskowom ( Rusija) te 15.lipnja 2015.g. na Svečanoj sjednici Gradskog Vijeća Grada Rijeke u HNK Ivana pl.Zajca.

Osnovna glazbena škola pri osnovnoj školi Vladimira Nazora, Crikvenica

16.ožujka 2016.g. u 17h

Natko Štiglić, gitara

Program:

Mauro Giuliani: Grand  Ouverture, op.61

Johann Sebastian Bach: Suita BWV 995 - Allemande

-Courante

-Sarabande

- Gavotte I. i II.

Boris Papandopulo: Tri hrvatska plesa - Ples br.1 Allegretto

Heitor Villa Lobos: Etida br.1

Frank Martin: Quatre Pieces Breves-  I.st. Prelude (1933)

Fernando Sor:  Etida op.6, br.11

Joaquin Turina: Sonata op.61 – I. Allegro

II. Andante

III. Allegro Vivo

Agustin Barrios Mangore: Un Sueno en la Floresta

Isaac Albeniz:  Asturias ( Leyenda), op.232, br.1

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 7. 3. 2016.