Drage osmašice i osmaši! Poštovani roditelji!

Bliži se vrijeme upisa u srednju školu stoga Vas molimo za suradnju sa školom i razrednicima te za praćenje i pravovremeno izvršavanje svih vaših obaveza vezanih uz upis u srednju školu.

Na ovoj stranici možete pronaći sve dostupne informacije vezane za upise u srednju školu. Za sve dodatne informacije oko upisa možete se obratiti razrednicima ili članovima upisnog povjerenstva: pedagoginji Draženki Mažar i ravnateljici Daliborki Todorović.

Mrežna stranica  Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole: https://srednje.e-upisi.hr/

Dodatni bodovi

Kandidatu koji je dijete bez roditelja ili odgovarajuće roditeljske skrbi prema zakonu koji uređuje socijalnu skrb dodaje se jedan bod na broj bodova koji je utvrđen tijekom postupka vrednovanja.

Kandidatu koji je pripadnik romske nacionalne manjine, dodaju se dva boda na broj bodova koji je utvrđen tijekom postupka vrednovanja.

Za ostvarenje navedenih prava kandidat prilaže neki od navedenih dokumenata kojim dokazuje da je pripadnik romske nacionalne manjine ili da je bez roditelja/odgovarajuće roditeljske skrbi:

• potvrda o pripadnosti romskoj nacionalnoj manjini (rodni list učenika ili rodni list jednog od roditelja/skrbnika ili izvadak iz popisa birača za roditelja/skrbnika)
  • potvrdu nadležnoga centra za socijalnu skrb da je kandidat dijete bez roditelja ili odgovarajuće socijalne skrbi.

VAŽNO!
Cjelokupnu dokumentaciju za ostvarivanje prava potrebno je dostaviti razredniku do 1. srpnja 2022.

objavio: Daliborka Todorović   datum: 13. 6. 2022.